Omron

Firma OMRON wprowadza na rynek nowe, programowalne sterowniki wieloosiowe (PMAC) z wydajną technologią sterowania ruchem

Firma OMRON Corporation ogłasza wprowadzenie do oferty na całym świecie nowych, programowalnych sterowników wieloosiowych CK3E oraz przemysłowej platformy NY51_-A — programowalnych, wieloosiowych sterowników PC (zwanych dalej „PMAC”).

Układy PMAC powstały w wyniku współpracy pomiędzy firmą OMRON i należącą do niej spółką Delta Tau Data Systems, Inc. (zwaną dalej „DT”) i zostały wyposażone w technologię sterowania ruchem na najwyższym światowym poziomie, opracowaną przez DT. Układ PMAC umożliwia zaawansowane i precyzyjne sterowanie, w tym również sterowanie synchroniczne z wysoką prędkością różnymi urządzeniami automatyki przemysłowej (FA), dzięki wbudowanemu modułowi łączności EtherCAT, stosowanemu na liniach produkcyjnych i w urządzeniach na całym świecie. Środowisko programistyczne sterownika umożliwia użytkownikom programowanie własnych algorytmów ruchu i funkcji sterowania ruchem, takich jak obliczanie trajektorii i kompensacja położenia, w języku programowania C oraz oryginalnych językach programowania.

Aby zaspokoić różnorodne potrzeby konsumentów i rozwiązać problem krótkiego cyklu życia produktów, coraz bardziej rozpowszechnionym trendem w sferze innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych staje się wykorzystanie w zakładach najnowszych technologii obróbki precyzyjnej i robotyki. Konstruktorzy urządzeń do produkcji półprzewodników i obrabiarek koncentrują swoje zasoby na opracowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej technologii. W tej sytuacji konstruktorom maszyn w coraz większym stopniu potrzebne są globalnie dostępne sterowniki o zagwarantowanej długoterminowej ciągłości dostaw i jakości, które można stosować zamiast sterowników płytkowych — kosztownych, jeśli chodzi o opracowanie podstawowych funkcji i konserwację. Ponadto producenci, którzy zajmują się opracowywaniem maszyn i urządzeń produkcyjnych z robotami, oczekują wytrzymałych i niezawodnych sterowników, odpowiednich do indywidualnych zastosowań w zakresie sterowania ruchem, głównie w krajach rozwijających się. OMRON oferuje dwa rodzaje programowalnych sterowników wieloosiowych (PMAC), spełniających potrzeby użytkowników.

OMRON wprowadza innowacyjne rozwiązania w zakładach produkcyjnych dzięki zastosowaniu koncepcji zintegrowanych, inteligentnych i interaktywnych urządzeń. Firma OMRON opracowuje innowacyjne rozwiązania procesu produkcji, łącząc technologie sterowania ruchem na światowym poziomie, oferowane przez DT, z opracowanymi przez siebie technologiami sterowania, aby osiągnąć nowy poziom zintegrowanej automatyki.

PMAC — programowalny sterownik wieloosiowy

Programowalny sterownik wieloosiowy CK3E

  • Sterowanie wieloosiowe z krótkim czasem trwania cyklu wynoszącym 250 µs i funkcją modułu głównego EtherCAT. Elastyczność konfiguracji systemu i szybkie, synchroniczne sterowanie urządzeniami FA połączonymi za pośrednictwem sieci EtherCAT
  • Kompaktowa konstrukcja o grubości 28,6 mm, zapewniająca oszczędność miejsca w maszynach i szafach sterowniczych

Przemysłowa platforma PC NY51_-A — programowalny sterownik wieloosiowy IPC PMAC

  • Do 128 osi sterowania i zaawansowana obsługa danych. Wielozadaniowość aplikacji Windows i indywidualnie opracowany układ sterowania (algorytmy sterowania ruchem, kinematyka, kompensacja położenia itp.)
  • Odporność na czynniki środowiska na poziomie PLC. Oprogramowanie Hypervisor*1 zapewniające ciągłość sterowania urządzeniem, nawet jeśli system Windows nie działa

*1. Oprogramowanie pozwala uniknąć wzajemnego zakłócania dzięki właściwemu przypisaniu zasobów sprzętowych. Zadanie sterowania maszyną nie jest przerywane nawet w przypadku awarii systemu Windows.

EtherCAT® jest zastrzeżonym znakiem towarowym i opatentowaną technologią używaną na licencji udzielonej przez Beckhoff Automation GmbH, Niemcy.
Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym lub znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
Intel i Intel Core są znakami towarowymi Intel Corporation w Stanach Zjednoczonych i/lub innych krajach.
Inne nazwy firm i nazwy produktów występujące w tym dokumencie są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich firm.
Produkty na fotografiach i rysunkach zamieszczonych w tym katalogu mogą w niewielkim stopniu różnić się od rzeczywistych produktów.

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
http://www.linkedin.com/company/omron
http://www.facebook.com/omroneurope
http://www.youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


Informacje dotyczące firmy Omron
Firma Omron Corporation jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i poszerza swoją działalność o nowe rynki w dziedzinie technologii czujników i sterowania, np. podzespołów sterujących, podzespołów elektronicznych, podzespołów elektroniki motoryzacyjnej, infrastruktury usług publicznych, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska. Firmę Omron założono w 1933 r. Zatrudnia ona ponad 39 000 pracowników na świecie oraz dostarcza produkty i usługi w ponad 110 krajach i regionach. W branży automatyki przemysłowej firma Omron przyczynia się do tworzenia dobrobytu społeczeństwa, zapewniając technologie automatyki, które napędzają innowacje w dziedzinie produkcji, a także produkty i obsługę klienta. Więcej informacji: www.industrial.omron.eu.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Marion Beekhuizen
Omron

+31 6 1133 7151
marion.beekhuizen@​eu.omron.com

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from