Omron

Společnost OMRON představuje nové programovatelné víceosé řídicí jednotky PMAC využívající výkonnou technologií řízení pohybu

Společnost OMRON Corporation oznamuje uvedení nových programovatelných víceosých řídicích jednotek CK3E a programovatelných víceosých řídicích jednotek NY51_-A IPC (dále jen PMAC) na platformě Industrial PC na globální trh.

Společnost OMRON a společnost Delta Tau Data Systems, Inc. (dále jen „DT“) spolupracovaly na vývoji řídicích jednotek PMAC využívajících globální špičkovou technologii řízení pohybu od společnosti DT. Řídicí jednotky PMAC dosahují sofistikovaného jemného řízení, včetně vysokorychlostního synchronního řízení zařízení pro průmyslovou automatizaci (FA) díky integrovanému připojení EtherCAT, které se používá pro výrobní linky a zařízení po celém světě. Jeho vývojové prostředí umožňuje uživatelům programovat vlastní algoritmy a funkce řízení pohybu, jako je výpočet trajektorie a kompenzace polohy, v jazyce C a v původních programovacích jazycích.

Aby bylo možné uspokojit rozmanité potřeby spotřebitelů a vypořádat se s krátkou životností produktů, rozšiřuje se v současné době trend směřující k inovační výrobě využívající nejnovější technologie přesného obrábění a robotiky ve výrobních závodech. Výrobci polovodičových výrobních zařízení a obráběcích strojů soustředí zdroje na vývoj inovativních a konkurenceschopných technologií. Za těchto okolností výrobci strojů stále více vyžadují globálně dostupné řídicí jednotky, u kterých je zaručena dlouhodobá stabilita a kvalita dodávek a které mohou být použity jako alternativy k dedikovaným řídicím jednotkám, které jsou nákladné na vývoj základních funkcí a údržbu. Navíc výrobci, kteří vyvíjejí výrobní zařízení s roboty, očekávají odolné a spolehlivé řídicí jednotky, které mohou provádět přizpůsobené řízení pohybu, zejména v rozvojových zemích. Společnost OMRON nabízí pro plné pokrytí potřeb uživatelů dva typy programovatelných víceosých řídicích jednotek PMAC.

Společnost OMRON přináší do výrobních závodů inovace prostřednictvím automatizace s integrovanými, inteligentními a interaktivními koncepcemi. Společnost OMRON spolupracuje na inovacích s výrobci a realizuje novou integrovanou automatizaci kombinací globálních špičkových technologií řízení pohybu DT a technologií řízení OMRON.

PMAC – Programovatelné víceosé řídicí jednotky

Programovatelná víceosá řídicí jednotka CK3E

  • Víceosé řízení využívající rychlý čas cyklu 250 µs a funkcí master EtherCAT. Flexibilní konfigurace systému a vysokorychlostní synchronní řízení zařízení FA připojených přes EtherCAT
  • Kompaktní konstrukce s tloušťkou 28,6 mm šetřící místo ve strojích a rozváděčích

Programovatelná víceosá řídicí jednotka NY51_-A IPC PMAC na platformě Industrial PC

  • Až 128 os řízení a pokročilé zpracování dat. Zpracování více úloh aplikací Windows a přizpůsobené řízení pohybu (algoritmy pohybu, kinematika, kompenzace polohy atd.)
  • Odolnost vůči okolnímu prostředí na úrovni PLC. Software Hypervisor*1 pro nepřetržité řízení strojů, i když nefunguje systém Windows

*1. Software zabraňuje vzájemnému rušení díky náležitému přiřazení hardwarových prostředků do operačního systému. Úloha řízení stroje není přerušena ani v případě selhání systému Windows.

*EtherCAT® je registrovaná obchodní značka a patentovaná technologie licencovaná společností Beckhoff Automation GmbH, Německo.
Windows je buď registrovaná obchodní značka, nebo obchodní značka společnosti Microsoft Corporation ve Spojených státech amerických a dalších zemích.
Intel a Intel Core jsou obchodní značky společnosti Intel Corporation ve Spojených státech amerických a dalších zemích.
Další názvy společností a produktů v tomto dokumentu jsou obchodními značkami nebo registrovanými obchodními značkami příslušných společností.
Fotografie a obrázky produktů používané v tomto katalogu jsou ilustrativní a mohou se lišit od skutečných produktů.

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
http://www.linkedin.com/company/omron
http://www.facebook.com/omroneurope
http://www.youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


O společnosti Omron
Společnost Omron Corporation je přední světovou společností v oboru automatizace, která své technologie snímání a řízení rozšiřuje do oborů komponentů pro řízení, elektronických součástí, automobilové elektroniky, sociální infrastruktury, zdravotnictví a životního prostředí. Společnost Omron byla založena v roce 1933, má přibližně 39 000 zaměstnanců a nabízí produkty a služby ve více než 110 regionech. Společnost Omron přispívá v oboru průmyslové automatizace k vytváření bohaté komunity poskytováním automatizačních a inovačních technologií pro výrobní procesy a podporou svých produktů a zákazníků. Podrobnější informace najdete na www.industrial.omron.eu.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Marion Beekhuizen
Omron

+31 6 1133 7151
marion.beekhuizen@​eu.omron.com

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from