Henkel

Loctite Impregnation Solutions (LIS) - impregnační systém od společnosti Henkel splňující standardy pro spolehlivé používání v moderním automobilovém průmyslu

Impregnační centra firmy Henkel umístěná přímo v závodech zákazníků přinášejí automobilovému průmyslu rychlou a spolehlivou pomoc

Společnost Henkel přináší svým zákazníkům v rámci nabídky LIS (Loctite Impregnation Solutions) kompletní řešení: nenabízí pouze pryskyřice a produktové systémy, ale navíc také servis, který je zcela přizpůsoben potřebám klientů. Servis může být poskytován běžným způsobem externě nebo prostřednictvím impregnačního centra přímo ve výrobním závodě zákazníka. Systém impregnace LIS od společnosti Henkel pracuje se špičkovými produkty, kterými lze skvěle zacelit porézní povrchy výrobků používaných v automobilovém průmyslu. Jedná se o jedinečný plně automatizovaný impregnační systém. Použití nejmodernějších pryskyřic zaručuje konsistentní kvalitu a ošetření povrchu, které nemá konkurenci.

Společnost Henkel přichází s profesionální impregnací, kterou se povrch výrobku velmi výrazně zatáhne a uzavře. Výsledkem jsou čisté a suché díly připravené k montáži. Díky vysoké účinnosti impregnačních center se na straně zákazníků snižuje spotřeba pryskyřice i náklady na energii. Navíc se zkracuje výrobní doba, čímž se zároveň přispívá k trvalé udržitelnosti procesů.

Optimální řešení pro potřeby automobilového průmyslu
Díly odlité z hliníku bývají často porézní, což může například u bloků motoru, hlav válců a kompresorů způsobovat problémy. Poréznost se projevuje drobnými otvory či trhlinami, do nichž mohou vniknout kapaliny či plyny. Nežádoucí póry vznikají na litých částech v okamžiku tuhnutí, kdy se původní kapalina mění na pevnou látku. Pokud se povrch odborně neupraví, hrozí nebezpečí koroze, úniku tlaku, úniku kapalin nebo dokonce i finančně velmi náročné odstávky ve výrobě.

Problematická místa se mohou analogicky objevovat i u elektronických dílů. Tyto místa jsou sice mikroskopických rozměrů, ale mohou způsobit únik látek při doplňování dalších materiálů. Do dílů tak mohou proniknout agresivní látky, které mohou způsobit zkrat, korozi, snížení výkonnosti či jiné problémy.

Proto je třeba, aby byl povrch odlévaných výrobků a elektrických dílů uzavřen a tak se zamezilo únikům médií. Zároveň musí být materiál odolný vůči chemikáliím a agresivním médiím. Z hlediska praktického použití je také nutné zajistit odolnost při vysokých provozních teplotách.

Společnost Henkel nabízí svá impregnační a servisní centra LIS na celém světě
Společnost Henkel dodává celosvětově uznávaná impregnační řešení. Vděčí za to zejména svému jedinečnému know-how, které si osvojila během více než desetileté zkušenosti. Společnost působí na důležitých trzích přímo u klientů a intenzivně své postavení na globálním trhu dále rozvíjí.

Markus Alterauge, obchodní ředidel sekce LIS, v této souvislosti poukazuje na skutečnost, že cílem automobilek je především snižovat hmotnost vozidel, náklady a spotřebu pohonných hmot a zároveň s tím zlepšovat bezpečnost a komfort při jízdě. Aby se toho mohlo dosáhnout, je třeba pro díly zajistit impregnaci nejlepší kvality, jakou nabízí společnost Henkel.

Společnost Henkel je ve své branži na evropském trhu uznávanou jedničkou. Disponuje 17 impregnačními centry, která jsou situována přímo ve výrobních závodech zákazníků nebo externě. Společnost se snaží dosáhnout svých ambiciózních cílů, a tak i růstu, nejenom přirozeným pozvolným rozvojem, ale také prostřednictvím akvizic. Ty jí umožňují rychleji rozvíjet obchodní kontakty a etablují její vůdčí pozici v oblasti impregnace i v celosvětovém měřítku.

„V roce 2015“, pan Alterauge uvedl, „jsme v tomto smyslu udělali velký krok dopředu. V oblasti Asie a Pacifiku jsme otevřeli dvě centra v Číně v městech Suzhou a Tianjin. Kromě toho jsme více zakotvili i na dalších důležitých trzích. Na konci roku 2015 jsme převzali americký podnik Magna Tech Manufacturing. Tato společnost se těší vedoucímu postavení na severoamerickém trhu v oblasti vakuové impregnace. Má 11 servisních poboček v USA, Kanadě a Mexiku. Udržuje dlouhodobé obchodní kontakty s více než 250 severoamerickými výrobci OEM, kteří dodávají do nejrůznějších segmentů automobilového průmyslu. Společnost klade velký důraz na servis, čímž perfektně doplňuje strategii firmy Henkel.“

Obchodní model, kdy lze impregnační služby flexibilně integrovat přímo do výrobního závodu klienta
Společnost Henkel se vyznačuje především tím, že nabízí impregnační servis na míru, a to přímo v závodech svých klientů. Služby poskytované v sídle zákazníků jsou vysoce flexibilní a certifikované dle TS 16949. To přináší klientům celou řadu výhod. Snižují se tím nejenom přepravní náklady, ale také investice, protože zákazníci nemusí platit za nástrojové vybavení či zaměstnance procesního managementu.

David McGuinness, obchodní manažer sekce impregnace pro evropský trh, k tomu říká: „Kompletní výrobní portfolio společnosti Henkel obsahuje nejenom impregnační pryskyřice a systémy, ale také servis střižený na míru. Produkty, které se pro impregnaci používají, mají vynikající vlastnosti - jsou odolné vůči chemikáliím a rozpouštědlům, zvládají vysoké teploty a při impregnaci dochází k účinnému zatažení povrchu. Náš systém tak splňuje požadavky velkých automobilek i jejich dodavatelů na celém světě.“

McGuinness na závěr doplňuje: „V oblasti servisu nabízejí externí závody i impregnační centra přímo u klienta komplexní evaluaci a navíc mohou rychle reagovat na konkrétní potřeby. Vysoká účinnost celého systému garantuje zákazníkům kontinuálně bezvadnou impregnaci zajišťovanou just-in-time.“

Další informace najdete na internetových stránkách: www.loctiteimpregnation.com.

Reader Enquiries

Henkel AG & Co. KGaA
Henkelstraße 67
40589 Düsseldorf
Germany
+49 211 7970
press@​henkel.com
www.henkel.com

Notes for Editors


Společnost Henkel rozvíjí své aktivity pod známými značkami a technologiemi na celém světě především v těchto oblastech: Laundry & Home Care, Beauty Care a Adhesive Technologies. Společnost byla založena v roce 1876 a nabízí přibližně 50 000 pracovních míst. Díky známým značkám jako Persil, Schwarzkopf nebo Loctite si udržuje globálně vedoucí pozici, a to jak u koncových spotřebitelů, tak v průmyslové branži. V roce 2015 dosáhla společnost Henkel obratu ve výši 18,1 miliard euro a čistého zisku ve výši 2,9 miliard euro. Přednostní akcie firmy Henkel jsou zapsány v německém burzovním indexu DAX.

Obrazový materiál najdete na internetové adrese www.henkel.com/press.

Related images

 

Editorial enquiries

Yasmin Brimo-Hayek
Henkel Adhesive Technologies

+49 211 7970

Kevin Noels
EMG

+31 164 317 011
knoels@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from