Guardian

Spoločnosť Guardian Glass pridáva výrobnú linku vrstveného skla v závode Orosháza v Maďarsku

  • Nová výrobná linka pokryje zvýšený dopyt po výrobkoch z vrstveného skla.
  • Výrobná linka bude vyrábať aj špeciálne produkty ako akustické, hrubé a farebné vrstvené sklo.

Bertrange, Luxembursko, 14. marec 2017 – Spoločnosť Guardian Glass pridáva výrobnú linku vrstveného skla v maďarskom závode Orosháza, aby pokryla zvýšený dopyt po výrobkoch z vrstveného skla v Európe.

Nová výrobná linka bude vyrábať štandardné a povrchovo upravené vrstvené sklo, ako aj špeciálne akustické, hrubé a farebné vrstvené sklo.

Zvýšený dopyt po vrstvenom skle sa zakladá na troch dlhodobých trendoch:

  • Štátne nariadenia v Európe stále častejšie vyžadujú použitie bezpečnostného skla pri usporiadaní okien a v interiéri. Najefektívnejším riešením je preto využitie vrstveného skla.
  • Budovy potrebujú na získanie väčšieho množstva prirodzeného svetla väčšie, energeticky úsporné okná, a práve vrstvené sklo zabezpečuje vyšší mechanický odpor a bezpečnosť.
  • Všeobecný nárast dopytu po obytných a komerčných budovách so zníženým hlukom zvýšil využitie akustického vrstveného skla.
„Závod v Orosháze už vyrába povrchovo upravené sklo, preto nám otvorenie linky vrstveného skla umožní ponúkať optimálny mix výrobkov pre našich zákazníkov a pre obytné a komerčné segmenty. Rovnako tak zabezpečíme nízku emisivitu, reguláciu slnečného žiarenia a iné špeciálne výrobky vrstveného povrchovo upraveného skla, ako napríklad antireflexné sklo Guardian Clarity™,” oznámil Guus Boekhoudt, viceprezident a generálny riaditeľ spoločnosti Guardian Glass Europe.

Nová výrobná linka je zároveň pokračovaním zmien, ktoré v závode iniciovala spoločnosť Guardian Glass v roku 2016. Zmenila výrobu štandardného plaveného skla na sklo Guardian ExtraClear® s vyššou priepustnosťou svetla, aby pokryla dopyt po väčšej miere prirodzeného svetla v budovách. Výroba vrstveného skla sa začne v prvej štvrtine roka 2018.

Výsledky týchto zmien, pretrvávajúce trendy na trhu a nové pokroky v zrkadlovej technológii podnietili spoločnosť Guardian Glass ukončiť výrobu zrkadlového skla v Orosháze. Výroba zrkadlového skla sa ukončí koncom marca 2017. Spoločnosť Guardian Glass bude však aj naďalej svojim európskym zákazníkom ponúkať zrkadlové sklo UltraMirror™ bez obsahu olova a medi, ktoré sa vyrába v závode Dudelange v Luxembursku.

Ďalšie informácie získate na stránke www.guardianglass.com.

Spoločnosť Guardian Glass je hlavnou obchodnou jednotkou skupiny Guardian Industries Corp.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglass
linkedin.com/company/guardian-industries
facebook.com/Guardian.Industries
youtube.com/user/GuardianIndustriesTV

Notes for Editors


O spoločnosti Guardian Industries Corp.:

Guardian Industries je diverzifikovaná spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou so sídlom v Auburn Hills v Michigane. Jej víziou je vytvárať hodnoty pre zákazníkov a spoločnosť vďaka neustálym inováciám a za použitia menšieho množstva zdrojov. Spoločnosť Guardian, jej dcérske spoločnosti a pobočky zamestnávajú 17 000 osôb a prevádzkujú zariadenia v Severnej Amerike, Európe, Južnej Amerike, Afrike, na Blízkom Východe a v Ázii. Spoločnosť Guardian Glass je popredným medzinárodným výrobcom produktov z plaveného skla, sklenených produktov s pridanou hodnotou a prefabrikovaných sklenených produktov a riešení, založených na uplatnení technického skla v architektúre, bytovom segmente, interiéri a doprave. Spoločnosť SRG Global je jedným z celosvetovo najväčších výrobcov zdokonalených a vysokohodnotných náterov na plasty pre automobilový priemysel a odvetvie obchodných nákladných automobilov, ktorý poskytuje riešenia pre lepšiu trvácnosť povrchov, konštrukčnú integritu, funkčnosť, energetickú účinnosť vozidiel a pružnosť dizajnu. Guardian Building Products je popredný distribútor špeciálnych stavebných výrobkov so sídlom v USA. Ďalšie informácie získate na stránke www.guardian.com.

Related images

Spoločnosť Guardian Glass pridáva výrobnú linku vrstveného skla v maďarskom závode Orosháza. 
(Fotografia Guardian Industries Corp., GRDPR140)

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from