Guardian

Guardian Glass otwiera linię produkcyjną szkła laminowanego w fabryce w Oroshaza, Węgry

  • Nowa linia zaspokoi rosnący popyt na szkło laminowane.
  • Na nowej lini produkowane będą również szkła laminowane o właściwościach dźwiękoizolacyjnych, o dużej grubości oraz z folią kolorową.

Bertrange, Luksemburg, 14 marca 2017 – Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na szkło laminowane w Europie, firma Guardian Glass otwiera nową linię produkcyjną szkła laminowanego w fabryce w Oroshaza na Węgrzech.

Nowa linia będzie produkować zarówno standardowe, jak i powlekane szkło laminowane, a także produkty specjalistyczne, takie jak szkło laminowane o właściwościach dźwiękoizolacyjnych, o dużej grubości oraz z folią kolorową.

Rosnący popyt na szkło laminowane jest napędzany przez trzy długoterminowe tendencje:

  • Przepisy krajowe w Europie wymagają stosowania szkła bezpiecznego w coraz większym zakresie zastosowań, a szkło laminowane jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem.
  • Dążenie, by budynki miały jak najwięcej naturalnego światła, prowadzi do stosowania większych, bardziej energooszczędnych okien, co wymaga użycia szkła laminowanego o większej odporności mechanicznej i wyższym poziomie bezpieczeństwa.
  • Ogólne dążenie by redukować hałas zarówno w przypadku budynków mieszkaniowych, jak i komercyjnych, spowodowało zwiększone wykorzystanie szkła laminowanego o właściwościach dźwiękoizolacyjnych.
— Zakład w Oroshaza posiada już linię do produkcji szkła powlekanego, więc otwarcie linii szkła laminowanego pozwoli nam zaoferować naszym klientom optymalny zestaw produktów dla budownictwa mieszkaniowego i komerycjnego, w tym niskoemisyjne, przeciwsłoneczne i inne specjalistyczne wyroby z powlekanego szkła laminowanego, takie jak szkło antyrefleksyjne Guardian Clarit™ — powiedział Guus Boekhoudt, wiceprezes firmy Guardian Glass Europe i Dyrektor zarządzający Guardian Europe.

Nowa linia stanowi również logiczną kontynuację zmian zapoczątkowanych w tym zakładzie przez Guardian Glass w 2016 roku, kiedy to zastąpiono produkcję standardowego szkła typu float produkcją szkła o wyższej przejrzystości Guardian ExtraClear®, tak by zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na większą ilość naturalnego światła dziennego w budynkach. Oczekuje się, że produkcja szkła laminowanego rozpocznie się w pierwszym kwartale 2018 roku.

W wyniku tych zmian oraz w odpowiedzi na tendencje rynkowe i dalsze postępy technologii produkcji luster, firma Guardian Glass postanowiła zaprzestać produkcji szkła lustrzanego w Oroshaza. Linia produkcji luster zostanie zamknięta pod koniec marca 2017 roku. Firma będzie jednak dalej zaopatrywać swoich europejskich klientów w bezołowiowe i bezmiedziowe lustra UltraMirror™, produkowane w zakładzie Dudelange w Luksemburgu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.guardianglass.com.

Guardian Glass jest główną jednostką biznesową Guardian Industries Corp.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglass
linkedin.com/company/guardian-industries
facebook.com/Guardian.Industries
youtube.com/user/GuardianIndustriesTV

Notes for Editors

Informacja o Guardian Industries Corp.:

Guardian Industries jest firmą o zasięgu światowym z siedzibą główną w Auburn Hills w stanie Michigan, USA, działającą w rożnych sektorach. Jej celem jest tworzenie wartościowych produktów dla klientów i społeczeństwa poprzez nieustanne wprowadzanie innowacji i redukcję zużywanych zasobów. Firma Guardian wraz ze swoimi oddziałami i filiami zatrudnia 17 000 osób i posiada obiekty w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Firma Guardian Glass jest jednym z międzynarodowych liderów w produkcji szkła float, produktów szklanych powlekanych o wysokiej wartości dodanej oraz gotowych wyrobów szklanych i rozwiązań do zastosowań architektonicznych, mieszkalnych, wnętrzarskich, transportowych i technicznych. Firma SRG Global jest jednym z największych na świecie producentów zaawansowanych, wysokiej jakości powłok do tworzyw sztucznych dla sektorów motoryzacyjnego i pojazdów użytkowych. Tworzy rozwiązania zwiększające trwałość powierzchni, wytrzymałość strukturalną, funkcjonalność, wydajność pojazdów i elastyczność form. Firma Guardian Building Products to czołowy dystrybutor specjalistycznych wyrobów budowlanych z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.guardian.com.

Related images

Guardian Glass otwiera linię produkcyjną szkła laminowanego w fabryce w Oroshaza, Węgry. 
(Zdjęcie Guardian Industries Corp., GRDPR140)

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from