Guardian

Guardian Glass se chystá přidat výrobní linku na výrobu vrstveného skla ve svém závodě v maďarské Orosháze

  • Nová linka reaguje na vzrůstající poptávku po produktech z vrstveného skla.
  • Linka bude vyrábět také zvláštní produkty, jako je akustické, silné a barevné vrstvené sklo.

Bertrange, Lucembursko, 14. března 2017 – V reakci na zvyšující se poptávku po vrstveném skle v Evropě přidává společnost Guardian Glass ve svém závodě v maďarské Orosháze novou výrobní linku na vrstvené sklo.

Nová linka bude vyrábět standardní i pokovené vrstvené sklo, jakož i zvláštní produkty jako akustické, barevné a silné vrstvené sklo.

Zvyšující se poptávka po vrstveném sklu je podporována třemi dlouhodobými trendy:

  • Předpisy na úrovni jednotlivých zemí v Evropě požadují používání bezpečnostního skla ve zvyšujícím se počtu zasklívacích a interiérových aplikací, pro něž je vrstvené sklo nejefektivnějším řešením.
  • Požadavek, aby budovy měly více přirozeného světla, vede k použití větších, energeticky efektivních oken, což vyžaduje použití vrstvených skel, která se vyznačují vyšší mechanickou odolností a bezpečností.
  • Obecný růst poptávky po snižování hluku v rezidenčních i komerčních budovách zvýšil používání akustického vrstveného skla.
„Závod v Orosháze již má výrobní linku na pokovené sklo, takže otevření linky na vrstvené sklo nám umožní nabízet našim zákazníkům optimální mix produktů pro rezidenční a komerční segmenty včetně nízkoemisivního nebo protislunečního skla a dalších zvláštních výrobků z vrstveného skla s povlaky jako je antireflexní Guardian Clarity™,“ říká Guus Boekhoudt, viceprezident společnosti Guardian Glass Europe a výkonný ředitel Guardian Europe.

Nová linka je také logickým pokračováním změny započaté společností Guardian Glass v tomto závodě v roce 2016, kdy došlo k přechodu od výroby standardního plaveného skla k produkci alternativního produktu s vyšší propustností světla, Guardian ExtraClear®, aby bylo vyhověno vzrůstající potřebě přirozeného denního světla v budovách. Očekává se, že výroba vrstveného skla začne v prvním kvartále roku 2018.

Tyto změny, pokračující tržní trendy a další pokrok v technologii zrcadel dovedly společnost Guardian Glass k rozhodnutí zastavit výrobu zrcadel v Orosháze. Linka na výrobu zrcadel zastaví výrobu na konci března 2017. Guardian Glass však bude i nadále zákazníkům v Evropě dodávat zrcadla UltraMirror™, která neobsahují olovo ani měď a vyrábějí se v závodě v lucemburském Dudelange.

Pro další informace navštivte www.guardianglass.com.

Guardian Glass je hlavní obchodní jednotkou společnosti Guardian Industries Corp.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglass
linkedin.com/company/guardian-industries
facebook.com/Guardian.Industries
youtube.com/user/GuardianIndustriesTV

Notes for Editors


O společnosti Guardian Industries Corp.:

Guardian Industries se sídlem v Auburn Hills v americkém Michiganu je diverzifikovanou globální společností, jejíž vizí je vytvářet hodnotu pro zákazníky a společnost. Toho dosahuje díky neustálé inovaci a použití méně zdrojů. Guardian ve svých pobočkách a partnerských společnostech zaměstnává 17 000 lidí a provozuje závody v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Africe, na Blízkém a Středním východě a v Asii. Guardian Glass je přední mezinárodní výrobce plaveného skla a hotových výrobků z pokoveného skla s přidanou hodnotou a řešení pro stavební, bytové, interiérové, transportní a technické použití. Skupina SRG Global patří mezi největší světové výrobce vysoce kvalitních lakovaných plastových dílů pro odvětví osobních a komerčních nákladních automobilů a poskytuje řešení pro větší trvanlivost povrchu, strukturální integritu, funkčnost, účinnost vozidel a flexibilitu konstrukce. Guardian Building Products je přední distributor speciálních stavebních výrobků se sídlem v USA. Pro další informace navštivte www.guardian.com.

Related images

Guardian Glass se chystá přidat výrobní linku pro výrobu vrstveného skla ve svém závodě v maďarské Orosháze. Fotografie Guardian Industries Corp., GRDPR140, fotografie ve velkém rozlišení ke stažení 
ZDE.

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from