Guardian

Guardian Glass zvažuje vybudování další továrny na výrobu plaveného skla v Polsku

Odráží to důvěru společnosti v rámci regionu a zvyšující se poptávku po jejích výrobcích ze skla

Bertrange, Lucembursko, 9. března 2017 – Guardian Glass vkládá 1.500.000 $ na detailní konstrukční návrhy a výběr místa pro potenciální druhou linku na výrobu plaveného skla v Polsku. Guardian Glass v současné době provozuje továrnu na plavené sklo v polském městě Čenstochová, a zvažuje přidání kapacity s druhou továrnou s cílem uspokojit rostoucí poptávku svých zákazníků po sklech s povlakem v komerčním i rezidenčním sektoru. Tyto počáteční výdaje na projektování jsou určeny k urychlení dokončení nové továrny, která by mohla být uvedena do provozu v průběhu prvního čtvrtletí roku 2019. Umístění nové továrny se stále prověřuje.

Očekává se, že nová výroba by produkovala 1000 metrických tun plaveného skla za den a zahrnovala by technologicky vyspělé magnetronové nanášení povlaků na výrobu vysoce výkonného a energeticky úsporného skla pro zákazníky v Polsku a sousedních zemích.

Kevin Baird, prezident a CEO ve společnosti Guardian Glass, říká, že potenciální investice do druhého zařízení s plaveným sklem v Polsku je dalším důkazem důvěry společnosti Guardian v region i v budoucnost sklářského průmyslu: "Potenciál pro druhou továrnu v Polsku by zapadal do naší globální strategie a marketingových plánů a úvah. Jsme přesvědčeni, že v Evropě najdeme nové příležitosti a rozšířené kanály pro naše výrobky."

"Nárůst poptávky po skle je napříč celou Evropou dán obecným trendem zvyšování množství přirozeného světla v obytných a komerčních budovách, stejně jako přechodem z dvojskel na trojskla u oken v rezidenčním segmentu," dodává Guus Boekhoudt, viceprezident společnosti Guardian Glass v Evropě. "Polsko je všeobecně považováno za centrum evropské výroby rezidenčních oken a bylo by logickou volbou pro novou továrnu s plaveným sklem."

Kromě polské Čenstochové provozuje Guardian Glass výrobu také v Orosháze v Maďarsku, v Thalheimu v Německu a v ruských městech Rjazaň a Rostov.

Guardian Glass je hlavní obchodní jednotka Guardian Industries Corp. Pro více informací navštivte www.guardianglass.com.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglass
linkedin.com/company/guardian-industries
facebook.com/Guardian.Industries
youtube.com/user/GuardianIndustriesTV

Notes for Editors


O Guardian Industries Corp.

Se sídlem v Auburn Hills v Michiganu, Guardian Industries je diverzifikovaná, globální společnost s vizí vytvářet hodnotu pro zákazníky a celou společnosti prostřednictvím neustálých inovací s použitím méně zdrojů. Guardian a její dceřiné a přidružené společnosti zaměstnávají 17.000 lidí a provozují zařízení po celé Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Africe, na Středním východě a v Asii. Guardian Glass je předním světovým výrobcem plaveného skla, povrchů s přidanou hodnotou a hutních výrobků ze skla a řešení pro architektonické, rezidenční, vnitřní, dopravní a technické aplikace ze skla. SRG Global je jedním z největších světových výrobců vyspělých, vysoce hodnotných povlaků z plastu pro automobilový a komerční kamionový průmysl, který poskytuje řešení pro lepší povrchovou odolnost, strukturální integritu, funkčnost, účinnost vozidla a flexibilitu designu. Guardian Building Products je předním dodavatelem specializovaných stavebních výrobků ve Spojených státech. Pro více informací navštivte www.guardian.com.

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from